ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА

765 років з часу заснування Почаївської Лаври

1240року765 років з часу заснування Почаївської Лаври

Згідно з переказами, монастир на Почаївській горі відомий ще з початку дванадцятого століття. Першими його поселенцями були учні святого Мефодія, котрі проповідували віру Христову. Жив тут у той час побожний чоловік Туркул. Він не раз бачив у сні Божу Матір. Якось до нього завітав глибокий старець, чернець о. Мефодій. Туркул розповів йому про видіння Божої Матері. Обміркувавши цю розповідь, о. Мефодій збагнув, що це місце вибрала сама Божа Мати для духовної оселі тим, хто хоче врятувати свої душі від мирської суєти.

Про це він залишив там пам'ятку: на очищеному від кори липовому дереві намалював образ Богоматері таким, яким вона являлась у сні побожному Туркулові. А сам він подався на Афон, звідки повернувся на Почаївську гору з дванадцятьма будівничими, котрі звели скит з келіями.

Отець Мефодій освятив церкву на честь Преображення Господнього.

На своєму довгому історичному шляху Почаївський монастир не жив відокремленим життям. Його доля була тісно пов'язана з Волинню й іншими землями, що в часі заснування Почаївського монастиря (1240) належали до Галицько-Володимирського князівства (до 1336), пізніше — до Литовської держави, й нарешті, після Люблинської Унії, увійшли як складові частини, до Польської Речіпосполитої. Релігійні, політичні й національні зміни й процеси, що відбувались на цих землях під час їх приналежності до названих держав, доходили до стін Почаївського монастиря, вони викликали в його житті світлі й радісні або важкі моменти, що турбували непевністю завтрашнього дня.

Та, не дивлячись на все, Почаївський монастир проіснував 765 років. З віддалі століть можна безсторонньо оцінити його історичне минуле.

Передовсім звертає на себе увагу той факт, що Почаївський монастир від його заснування все був православною святинею. Визнавали вони предківську віру православну, що її запровадив на українських землях голова старої Київської держави князь Володимир Великий.

Багато лиха зазнав упродовж своєї історії Почаївський монастир, але лишався тим, чим був від початку свого заснування: святинею автохтонного українського населення.

В теперішні часи Лавра так само може черпати моральні й матеріальні сили для свого існування тільки в єднанні з народом і опираючись на нього.Создан 13 июн 2005  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки!